Спека, вагітність та безсоння: які дієві методи допоможуть заснути жінкам, які чекають на дитину
Минають тижні, ваш живіт все збільшується, і стає все важче знайти зручну позу для сну. Крім того, доводиться час від часу міняти позу, і сон перетворюється на періодичну дрімоту.
Вагітним жінкам не рекомендується використовувати снодійні препарати. Однак варто забезпечити комфортні умови в спальні, які допоможуть провести ніч більш спокійно, повідомляє Bаby 24.
Не пропустіть Краса, спеції, розтирання живота: які міфи про вагітність насправді не працюють
Чому жінки страждають на безсоння
Гінекологи зазначають, що гормональні зміни, фізичний дискомфорт, часті нічні походи до туалету та занепокоєння з приводу майбутнього материнства можуть бути основними причинами порушення сну у вагітних. Зокрема, підвищений рівень кортизолу через стрес та тривогу може ускладнювати процес засинання та знижувати якість сну.
Особливий та трохи виснажливий період у житті кожної жінки / Фото unsplash
Як справитися із цим станом
Існує багато способів викликати сон. Основне та найважливіше – правильна гігієна сну. Це передбачає забезпечення належних умов у спальні, які дозволять правильно розслабитися, тим самим сприяючи виробленню мелатоніну (гормону, який відповідає за правильний сон, перебіг фази засинання).
– уникайте світла ноутбука або смартфона (воно впливає на вироблення мелатоніну);
– слід належним чином провітрити спальню;
– легкозасвоювана вечеря (бажано за 2 – 3 години до сну).
Чи можна пити м'яту і ромашку при вагітності
Впоратися з неприємними проблемами майбутній мамі допомагають трав'яні чаї при вагітності, в тому числі настій з м'яти, ромашки або фенхелю. Однак їх слід вживати в помірних кількостях і за умови, що вони не викликають алергічної реакції.
Чи шкідливий недосип під час вагітності для дитини
Проблеми зі сном під час вагітності – це природна реакція організму на гормональні зміни під час вагітності, тому не мають викликати занепокоєння. Зазвичай вони не впливають на розвиток дитини. Проте, якщо жінка має будь-які побоювання чи відчуває значний дискомфорт їй слід обов'язково звернутися до лікаря.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Цікава та як ніколи актуальна тема: про що говоритимуть на четвертому Саміті перших леді та джентльменів.