Психолог проєкту "Смілива" від "Фонду Маша" Ілія Єлісей Касторних поділився важливими порадами, які стануть пригоді батькам підлітків, зазначає 24 Канал.

Читайте також Особливо важливо у час війни: як допомогти школярам впоратися із тривожністю

Зокрема, експерт наголосив, що батькам слід враховувати, що їхня дитина почала усвідомлювати свою самостійність та незалежність. Тому спілкування у форматі повчань можуть викликати тільки негативну реакцію. Психолог рекомендує на цьому етапі дорослішання перебудувати стосунки з дитиною, ставши другом, а не вихователем.

Важливо знайти точки дотику, в яких ви можете поділитись з підлітком власним досвідом, чомусь навчити його. Але тут важливо не нав'язувати напрямки взаємодії, а допомагати в рамках інтересів вашої дитини, без примусу,
– порадив психолог.

Щоб підтримувати здорові стосунки з підлітком, важливо брати участь у різних типах взаємодії. Їх умовно можна розділити на фізичні, емоційні та інтелектуальні.

Як батькам взаємодіяти з дитиною-підлітком

  1. Фізична взаємодія

Вона передбачає активне спільне проведення часу, наприклад, заняття спортом або прогулянки чи походи. Таке дозвілля сприяє фізичному здоров'ю та може зміцнити зв’язок між батьками та підлітком.

Активність допоможе батькам налагодити спілкування з дітьми / Фото Pexels

  1. Емоційна взаємодія

Емоційна взаємодія передбачає спільну участь у діяльності, яка викликає емоції. Похід у кіно, подорож або читання однієї книги та обговорення думок, які викликає сюжет, можуть створити відчуття спільного досвіду та поглибити емоційний зв’язок.

Подорож – хороша ідея для сімейного відпочинку / Фото Pexels

  1. Інтелектуальна взаємодія

Тут варто зосередитись на участі в діяльності, яка стимулює розум. Це може включати спільне вивчення нової мови, відвідування лекцій з історії мистецтва або перегляд інтелектуально складних фільмів. Наприклад, якщо ваш підліток захоплюється музикою, відвідування концертів у філармонії може стати чудовим інтелектуальним залученням.

Гра в шахи –чудовий варіант для дозвілля / Фото Pexels

Також психолог Ілія Єлісей Касторних наголошує на важливості бути щирими та відкритими зі своїми дітьми. Замість того, щоб намагатися створити ідеалізований образ себе, батьки повинні ділитися зі своїми нащадками своїми справжніми інтересами. Такий підхід сприяє повазі та дозволяє підліткам розвивати власний досвід і перспективи.

Головне, що ви маєте памʼятати як батьки: діти все бачать і розуміють. Тому не намагайтеся створити з себе "образ ідеальної людини", діліться тим, що у вас є, і тим, що вас справді цікавить. Будьте собою і ставтеся до дитини з повагою,
– підсумував психолог.

Крім того, надання вказівок і порад, коли це доречно, також є корисною практикою у цих взаємодіях. Проте Ілія Єлісей Касторних наголошує: робити це потрібні тільки тоді, коли дитина просить батьків поради.