Турбота про психологічний стан дітей є важливим завданням усіх батьків. Якщо не виявити проблеми заздалегідь, то згодом потрібно буде боротися з важкими наслідками.

Читайте також Лікарі не вірили, що це можливо: у Канаді двійня народилася на 22 тижні вагітності

Вчені знайшли дієвий метод

Дослідники з Університету медицини та наук про здоров’я RCSI з'ясували, що скринінг психічного здоров’я у школах – один з найбільш дієвих превентивних методів боротьби з психологічними проблемами школярів.

Школа – це місце, де діти не лише проводять багато часу, а й спілкуються та взаємодіють у групах. Якщо впливати на дітей у цьому середовищі, то можна запобігти психотичним переживанням та стану тривожності.

Мері Кеннон, професор психіатричної епідеміології та психічного здоров’я молоді, повідомила, що постійна профілактика може вбити двох зайців водночас.

Профілактика має дві ключові цілі: зменшити симптоми розладів психічного здоров’я; і запобігти появі нових симптомів. Це дослідження демонструє, що шкільні втручання можуть бути ефективними в обох ключових цілях профілактики,
– прокоментувала вона результати роботи.

Відтак, науковці схиляються до того, що шкільні психологи та регулярне відвідування психотерапевта може вберегти школярів від негативного психічного впливу стресу. Війна, потреба обрати свій шлях та мінливі умови сучасності здатні сильно похитнути впевненість підлітків, тому батькам та педагогам варто бути пильними та спостерігати за всіма змінами у поведінці дітей.