Інколи порівнювати треба

Володимир Швець – досвідчений тренер з батьківства, який пролив новий погляд на порівняння. На його думку, порівнювати дітей треба, але є один нюанс – їх треба навчити порівнювати себе з собою у минулому.

Читайте також Хлопчик забув у потязі улюблену іграшку-зайчика: який подарунок зробила йому Укрзалізниця

Такий підхід допоможе показати їм, який шлях вони пройшли, який досвід отримали після докладених зусиль. Саме така мотивація дає хороші результати, адже прогрес завжди спонукає до нових звершень.

Порівнювати можна і треба лише в одному випадку: коли ми своїх дітей вчимо, що себе можна порівнювати лише з собою в минулому,
– каже експерт.

Що стосується порівняння з іншими дітьми, то тут все просто: цього не варто робити у жодному випадку, якою б не була мета. Краще зосередити зусилля на тому, аби дитина навчилася аналізувати свої вчинки та шлях до результату.

Маємо своїх дітей вчити саме такому підходу, щоб вони могли аналізувати себе самих з собою в минулому. Тоді це буде приносити гарний результат,
– переконаний тренер з батьківства.

Нагадаємо, експерти наполягають, що порівняння дітей з іншими дітьми негативно впливає на їхню оцінку та формує завищені, нереалістичні стандарти. Також це розвиває нездорову конкуренцію та образу. Усі діти – унікальні, тому будь-які порівняння з іншими не мають жодного сенсу.

Раніше дослідниця з Гарварду розповіла про 3 фрази, які повинні бути у словнику батьків.