Як розповіла викладачка Гарвардського університету Джені Ву, щире спілкування – це те, що найкраще зміцнює зв'язок батьків та дітей. І є три фрази, які дозволять далеко піти у цьому напрямку.
Буде цікаво Ці помилки потім виправлятиме психотерапевт: що в жодному разі не можна забороняти дітям
"Опиши це відчуття"
Немає "хороших" або "поганих" емоцій. Потрібно не лише навчити дітей цього підходу, а й допомогти розповідати про те, що вони відчувають.
Дитячі істерики – це насамперед нерозуміння емоцій, брак слів, щоб їх пояснити. Саме батьки повинні проявляти терпіння та стати містком до розуміння глибини емоційного стану.
"Я сьогодні не в найкращому стані"
Серед батьків часто побутує думка про те, що потрібно постійно зберігати самовладання та приховувати свій напружений стан. У підсумку в дітей формується просто нереалістичний стандарт, якому діти точно не зможуть відповідати.
Якщо хочете, аби діти відверто ділилися почуттями, ви повинні робити те саме. Потрібно показати, що абсолютно будь-який стан є нормальним, але потрібно вміти про нього розповідати.
"Всі емоції важливі"
У жодному разі не намагайтеся применшити роль емоцій, не кажіть "Нічого страшного" або ж "Просто потрібно змиритися". Те, що для вас є дрібницею, для дітей може мати велике значення. Уся справа – в досвіді, якого в дітей просто немає.
Завдання батьків – дати дитині зрозуміти, що не завжди ситуація є під контролем, але треба навчитися правильно на неї реагувати та робити кроки, щоб отримати від ситуації максимум. Це нелегко, однак іншого ефективного шляху просто не існує.