Оточення – це найперше, з чого діти черпають приклад та енергію. Аби їхнє дитинство було сповнене щастя та гармонії, насправді потрібно докласти зовсім небагато зусиль. Варто побудувати кілька процесів – і з настроєм та спільними приємними спогадами точно все буде гаразд.
Читайте також Чому гени бабусі по материній лінії такі важливі для дитини – вражаючі результати дослідження
Традиції та ритуали
Напевно, найперше, з чого потрібно розпочати формування міцного сімейного зв'язку. Млинці на вечерю в п'ятницю ввечері, суботній ранковий бій подушками, невеличкі подорожі чи кіно на вихідні – ви можете обрати будь-яку опцію, яка вам до смаку. Головне – це дотримання регулярності та непорушності традицій, хай би що там не сталося.
Їсти – разом
Сучасний ритм життя дуже динамічний, і часто трапляється, що графіки батьків та дітей не перетинаються. Втім, сніданок та вечеря – це завжди гарна нагода поговорити та розповісти про свої справи.
Важливо, щоб не було жодних відволікаючих факторів, особливо телевізора, навіть якщо це просто щось "на фоні". Ви повинні показати, що сімейне спілкування – це не лише важливо, а й цікаво, тому будь-які допоміжні фактори просто зайві.
Спільне повсякдення
Звісно, прибирання – це частина дисципліни, але назвати його цікавим та приємним досвідом не можна. Втім, ви завжди можете робити це всією сім'єю, увімкнувши музику або розповідаючи веселі історії.
Спільні повсякденні справи – це не лише про обов'язок, а й про досягнення результату, коли ви дієте разом.
Дотики
Обійми, поцілунки та погладжування грають набагато більшу роль, ніж ми уявляємо. Звісно, коли діти стають старшими, то менш охоче йдуть на контакт, але завжди можна придумати нові правила, під які адаптуватися.
Наприклад, спільні обійми перед виходом з дому – доволі непогана ідея, яка створить відчуття єдності та доречна у будь-якому віці.