Надмірні подразники в дитячому садку, поганий день в школі, відмова батьків дивитися мультфільм або їсти солодощі – агресія або істерика у дитини можуть бути викликані різними факторами. Виявляється, надлишок емоцій у малюка можна легко вгамувати.

Цікаво Це вб'є імунітет вашої дитини взимку: як підтримати здоров'я малюка під час сезону хвороб

Чому діти впадають в істерику

Такі реакції виникають через невміння малюків впоратися з емоціями. Їм ще належить цьому навчитися, і люди, на яких вони дивляться і від кого вони цього навчаються, – це їхні батьки. Тільки з цієї причини варто приборкати власні емоції та навчитися правильно реагувати на складні ситуації.

Коли батькам стає важко

Коли малюк впадає в істерику, батьки найчастіше також на межі. Однак варто робити все, щоб контролювати себе, адже це не тільки не допоможе, але й погіршить ситуацію.

Крик – це форма насильства, яка викликає тривогу і страх. Дитина нічого з цього не розуміє, від чого почувається ще більш розгубленою, а "важкі" емоції починають накопичуватися.

Що робити, коли дитина тупотить і кричить

Іноді виявляється, що найпростіші рішення є найкращими. Як радить психолог Магдалена Скавінська, найкраще відреагувати спокійно, підійти до дитини і сказати два речення: "Я бачу, як тобі зараз важко. Чим я можу тобі допомогти?".

Спокійна реакція батьків, тепло і умиротворення можуть швидко охолодити емоції малюка. Крім того, вони показують дитині, що вона може розраховувати на дорослих і завжди знайде безпечний притулок в обіймах своїх батьків.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.