Як зберігати грудне молоко: термін та умови

20 березня 2023, 21:19
Читать новость на русском

Джерело:

Nutricia club

Можливість зціджувати та зберігати молоко дає матусям бодай якийсь шанс ненадовго розлучитись зі своїм малюком та втекти у справах чи на зустріч з подругами.

В процесі зберігання молоко здатне змінюватись та втрачати деякі важливі складові, проте воно залишається поживним та біологічно цінним для малюка. У якій тарі та за яких умов це можливо, ділимось далі.

Цікаво Як заспокоїти немовля за 5 секунд: дієва порада

Як зберігати грудне молоко

До питання зберігання грудного молока варто підходити дуже відповідально: значення мають не лише умови та температура, а навіть тара. Найкраще зберігати їжу для малюка у скляних банках, безпечних пластикових контейнерах, які не містять BPA, тобто хімічної речовини бісфенолу А, або ж спеціальних пакетах для грудного молока.

Місткість, яку ви використовуєте, повинна бути простерилізованою, герметичною та легко митись. Перевагою буде і наявність мірної шкали, що дозволить легко визначити потрібно дозу. Можете також скористатись пляшечкою, у яку одразу зціджуєте молоко. 

Якщо ви плануєте надовше залишити малечу чи робите це регулярно, не забудьте про наліпки з датою. Їх варто щоразу залишати на тарі, аби відстежити термін придатності молоко. 

Як зберігати грудне молоко / Фото Pexels

Термін зберігання грудного молока

Тривалість напряму залежить від способу та умов. Кімнатна температура, на жаль, зможе гарантувати безпеку продукту до 6 годин при 22 – 26 градусах. Якщо ж показники нижчі, молоко "протримається" до 10 годин. 

У холодильнику грудне молоко зберігається куди довше, а саме протягом 8 днів за умов від 0 до +4 градусів. У сумці-холодильнику, яка містить спеціальні пакети чи елементи з льодом, можна зберігати до 24 годин.

Морозильна камера забезпечить максимальний термін зберігання, а саме до 3 місяців. При цьому варто витримувати температурний режим від -13 до -18 градусів. Не варто залишати продукт у камері на невизначений термін, адже з часом молоко втрачатиме свої корисні властивості та поживні речовини. 

Продукт не підлягає повторному заморожуванню та має дуже обмежені терміни зберігання після розморожування: 24 години у холодильнику та 1 годину при кімнатній температурі.

Існують рекомендації щодо зберігання грудного молока:

  • уникайте перепаду температур: не варто зберігати молоко на дверях холодильника чи морозильної камери; 
  • якщо молоко ви зцідили, але сьогодні використовувати не плануєте, краще заморозьте – це допоможе вберегти максимум корисних компонентів;
  • заморожуйте молоко порційно, аби дитина могла його одразу спожити, а ви – уникнути втрат; 
  • не наповнюйте місткість повністю, залишайте 2 сантиметри згори, адже рідини розширюються при замерзанні.