Вони втрачають відчуття тіла: як заспокоїти дітей – перевірені лайфхаки
- Обійми надають малюкам відчуття захисту та прихистку для повернення кордонів тілесності.
- Гра сприяє відновленню контролю над тілом, встановленню контакту та підвищенню настрою дитини.
- Розмова - важлива для підтримки дітей у стресових ситуаціях, вона допомагає виражати емоції та заспокоюватися.
Джерело:
"Гратися і не боятися"Маленькі діти ще не здатні заспокоювати себе. У цьому випадку дорослі повинні взяти контроль над ситуацією та допомогти дитині. Спойлер: слова "заспокойся" для цього не потрібно.
Вміння заспокоювати себе до нас приходить з віком та досвідом, якого у дітей ще немає. Коли малюкам страшно або вони перебувають під тиском іншого виду стресу, то вони можуть втрачати відчуття власного тіла, для них це як перебувати у будинку без стін.
Читайте також Кожного разу вибігав до гелікоптерів з прапором: хлопчик з прифронтової зони розчулив всю країну
У такі моменти дорослим краще знати алгоритм дій та взяти ситуацію під контроль. Допомогти у цьому зможуть дуже прості прийоми.
- Обійми
Найперша дія, яка потрібна дітям для відчуття повернення кордонів. Малюки спираються на тілесність, тому обійми дають їм відчуття захисту та прихистку.
Заспокоїти дитину у момент стресу дуже важливо / Фото Pixabay
- Гра
Простий спосіб не лише допомогти дитині повернути контроль над своїм тілом та вийти зі стану заціпеніння, а й встановити контакт. Також рух сприятиме підвищенню рівня дофаміну, що покращить настрій дитини та підвищить її концентрацію.
- Розмова
Стрес – це момент, коли дитині як ніколи потрібна підтримка. Саме тому так важливо говорити, заспокоювати і намагатися отримувати зворотний зв'язок. У моменти переживань діти можуть блокувати емоції в собі, що може неабияк зашкодити.
І пам'ятайте: заспокоєння дитини залежить і від стану батьків. Не забудьте вгамувати власні емоції, аби ваш спокій передався і дитині.