Проблема, яка стосується усіх батьків: як забрати в дитини гаджет, аби не було істерик
Джерело:
Media SapiensЗараз діти користуються гаджетами вже змалку. Це не дуже корисно для їхнього здоров'я та розвитку, але забрати від дитини телефон, або планшет не так вже й легко.
Позбавити сучасну дитину гаджета – це те саме, що й заборонити виходити на вулицю. Подобається нам чи ні, але інтернет став місцем, де наші діти активно взаємодіють та обмінюються досвідом.
Читайте також Не для дитячих очей та вух: сцени з яких мультфільмів дітям краще не бачити
Втім, далеко не завжди діти користуються планшетами у цілях навчання чи розвитку, і саме таке користування гаджетами багато батьків хотіли б обмежити. Як це зробити – розповіла психологиня Яна Грищук.
Дитина і гаджети: що варто знати батькам
Найперше – дітям до трьох років гаджети не потрібні. Їхнє знайомство з речима відбувається завдяки безпосередньому контакту, а дитячий інтерес ще зовсім не сформований. Якщо маленькі діти лише отримують стимуляцію звуками та картинками, то це зовсім не йде їм на користь.
Пізніше дитині можна вмикати мультики, але ненадовго – до 40 хвилин на день. Окрім того, не можна вмикати мультфільми під час їжі, адже увага дитини зосереджена на зміні картинок, і від їжі вона не отримує жодного задоволення.
Що стосується впливу гаджетів на розвиток, то батьки значно переоцінюють технології. Справа в тім, що у реальному житті для досягнення будь-якої цілі потрібно докласти більше зусиль, аніж рух пальцем.
Винагороджувати дитину мультиком – цілком нормально, але краще дивитися його разом та все обговорювати. Дитина ще не усвідомлює своїх емоцій, тому їй потрібна така підтримка та скерування переживань.
Також варто докладати зусилля, аби в дитини була активне реальне життя: друзі, хобі, інтереси. В іншому випадку в неї розвинеться залежність, позбутися якої вкрай важко.
Забрати гаджет – непросте завдання, адже може супроводжуватися справжніми істериками. Уникнути цього допоможе попередня домовленість: ти граєш певну кількість часу, після чого займешся чимось іншим. Тут не можна поступатися на вмовляння, твердість батьків сприятиме дотриманню режиму.