Як правильно загартовувати дитину: лайфхаки та часті помилки
Джерело:
dziecisawazneЛіто повільно йде в минуле, і незабаром на вулиці стане прохолодніше. Щоб не лікувати дитину весь час від застуди, важливо правильно її загартувати.
Головна запорука здоров'я дитини – міцний імунітет. Всі батьки дбають про нього з особливою ретельністю, але гартування досі не стало поширеним явищем, хоча на його користь говорить багато досліджень.
Читайте також Коли діти засмучені: психологи розповіли, як діяти батькам і чого точно не можна робити
Втім, коли батьки таки беруться за гартування, то часто роблять поширені помилки, які можуть зашкодити дитині. Як їх уникнути та зробити здоров'я дитини міцнішим – нумо розбиратися.
Що потрібно знати про гартування дитини
Робота над зміцненням імунітету дитини повинна тривати цілий рік. Сюди входить не лише гартування, важливо також звертати увагу на харчування та достатню кількість часу на свіжому повітрі.
Зазвичай найбільший страх батьків полягає у тому, що дитина змерзне, це стосується будь-якої пори року. Правило дуже просте: влітку в дитини на один шар одягу менше, взимку – більше. Та навіть його батьки часто порушують, перегріваючи дітей, внаслідок чого страждає їх імунітет.
Ще одна популярна помилка – надто висока температура у приміщеннях, де є діти. Дім, ясла, дитсадок, медична клініка, торговий центр – тут завжди надто тепло. В ідеальному випадку температура не повинна перевищувати 20 градусів за Цельсієм, але гарантувати це у будівлях загального користування ви не зможете. В такому разі важливо роздягнути дитину, аби її одяг відповідав навколишнім умовам.
Найкращий спосіб гартування – ігри на свіжому повітрі. Фізичні вправи на вулиці не тільки зміцнять організм дитини, а й забезпечить психофізичний розвиток. Дощ, вітер, сніг – для ігор не повинно бути поганої погоди. Якщо ви обираєте опцію "погана погода, краще посидіти вдома", будьте готові проводити у чотирьох стінах багато часу, адже ймовірність застуди дитини виросте.
Що стосується холодної води, то це обов'язкова процедура. Наприкінці купання варто бодай оббризкати дитину холодною водою. Для старших дітей існує гра "гаряче – холодне", коли батьки перемикають воду. Також гарною ідеєю буде похід в сауну з подальшим зануренням у холодну воду, а взимку – у сніг.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.