Перш ніж спробувати відповісти питання про вагітність та місячні, варто знати, що все залежить від тривалості менструального циклу. Саме так можна розрахувати, коли після менструації припадають фертильні дні.

Потрібно знати Про таке навіть не чули: які бувають дивні симптоми вагітності

Фертильність – це безпосередня здатність жінки до зачаття і виношування потомства.

Запліднення і тривалість циклу

Фахівці підкреслюють, що існує дві фази менструального циклу. Однією з них є фолікулярна фаза, яка настає перед овуляцією, і лютеїнова фаза, яка настає після овуляції. Типова тривалість менструального циклу становить 28 днів. У цьому випадку овуляція зазвичай відбувається приблизно на 14-й день після першого дня менструації.

Як дізнатися точно, коли можна завагітніти / Фото unsplash

Експерти відзначають, що тривалість циклу не в кожної жінки однакова. Мало того, може статися, що тривалість жіночого циклу змінюється від місяця до місяця. Нерегулярні менструації дуже ускладнюють прогнозування овуляції та запліднення.

Тривалість життя яйцеклітини та сперматозоїдів

Яйцеклітина, яка виділяється під час овуляції, живе в організмі жінки лише 24 години, якщо вона не запліднена. Сперматозоїди можуть виживати в матці та маткових трубах від трьох до п’яти днів. Статевий акт до або за кілька днів до овуляції може призвести до вагітності.

Чи можна завагітніти відразу після місячних?

Для більшості жінок завагітніти відразу після менструації малоймовірно, але не неможливо. Фахівці підкреслюють, що на третій день менструального циклу починає підвищуватися рівень репродуктивних гормонів, тобто прогестерону та естрогену. Слизова оболонка матки знову починає відновлюватися.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.