Обман від дітей – це завжди негативне явище, яке розчаровує батьків. Аби такого не траплялося, варто пам'ятати про кілька принципів, які навчать вашу дитину без страху завжди говорити вам правду.

Цікаво У Черкасах вихователька забула дитину в тролейбусі: вона ще й поставила батькам ультиматум

  • Самовираження важливе

Потрібно дуже вдало підбирати слова критики, аби дитина не замкнулася у собі. Яким би не був результат самовираження, ніколи не критикуйте та пам'ятайте, що саме зараз дитина вчиться проявляти свій потенціал та розширює межі своїх можливостей.

  • Відповідайте за своїх дітей

"Ми не можемо з ним/нею впоратися", "Він просто такий є" та інші схожі фрази повинні просто зникнути з вашого лексикону. Психологи наголошують, що таке небажання батьків визнати відповідальність за дитину точно не сприятиме зміцненню довіри.

  • Зауваження – лише помірковані

Цей пункт повинні пам'ятати не лише батьки, а й усі, хто залучений до процесу виховання дитини. Найгірше, що може статися, це навіяти страх перед помилкою. Хочете навчити – розкажіть про свій досвід виходу із ситуації або вирішення проблеми, однак без усіляких "А ось я...".

  • "Вірте", навіть якщо правда інакша

"Мої батьки мені вірять" – це найцінніше, що зможе сказати ваша дитина. Цілком очевидно, що про деякі речі вона спочатку буде обманювати, боячись побачити у ваших очах розчарування або іскорку гніву. Варто лише "погасити" цей страх – і казати вам неправду не буде жодних причин. Турбота та увага найважливіші, пам'ятайте про це завжди.