Усі вислови про потребу дітей у любові – це не сентиментальні твердження, а доведений факт. Багато досліджень щодо виховання дітей показують, що батьківська любов є одним з аспектів процесу розвитку, який насправді має велике значення.
Цікаво Народилися перші діти, які зачаті за участю робота: як це стало можливим
Любов розвиває мозок дитини
Психіатри та нейробіологи Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі продемонстрували результати дослідження, де чітко показали, що гіпокамп дітей, оточених турботою та підтримкою, був на 10% більший, а ніж у дітей без підтримки.
Гіпокамп
– частина мозку, що відповідає за процеси навчання, запам’ятовування та регулювання стресу.Висновок напрошується сам собою – діти не потребують особливих засобів мотивації, а перш за все уваги, присутності та прихильності.
Батьківська любов надає крила / Фото unsplash
Підтримка дітей покращує їхню самооцінку
Дослідження показують, що впевненість дитини в собі сильно залежить від того, чи задовольнялися її потреби в перші роки життя. Чи отримувала вона емоційну підтримку від батьків на різних етапах розвитку. Словом, чим більше віри та підтримки отримають діти, тим вищою буде їхня самооцінка та впевненість у собі.
Любов робить дітей здоровішими
Любов до дітей не тільки робить їх розумнішими та впевненішими, але й здоровішими. В одному дослідженні довели, що психологічне та фізичне насильство над дітьми призводить до серцевих захворювань у подальшому житті. Встановлено, що не тільки акти насильства безпосередньо впливають на здоров'я дітей, але й відчуття, що їх не люблять. Ризик серцево-судинних захворювань, інсульту та діабету у дітей, які зазнали жорстокого поводження, значно зменшується, якщо про них піклуються та поміщають їх у люблячий дім.
Віра дітей впливає на їхні оцінки в школі
У дослідженні, проведеному за участю 388 підлітків із 17 шкіл, було перевірено, наскільки віра батьків у інтелект дітей допомагає їм у навчанні. Діти, чиї батьки постійно вірили в їхні здібності протягом кількох років, отримували значно вищі бали – мали вищий середній показник на 0,21 – ніж їхні однолітки, які мали меншу підтримку.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.