Впливає на ріст значною мірою концентрація певних гормонів, зокрема соматотропіну, який ще називають гормоном росту, гормонів щитовидної та надниркових залоз. Скорегувати ріст можна завдяки правильному харчуванню та способу життя.

Цікаво Спілкування з бабусею чи дідусем може нашкодити вашій дитині: розповідаємо як

Вченим з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі вдалось виокремити продукти, які впливають на зріст дитини. Найкращими і найдешевшими є популярні для сніданку яйця. Скільки потрібно їсти, аби перегнати однокласників, розповідаємо далі.

Яка їжа впливає на зріст дитини

Дослідники провели експеримент в Еквадорі серед немовлят віком від 6 до 9 місяців. Їх поділили на 2 групи: одним додавали у раціон одне яйце щодня протягом шести місяців, а інші слугували як контрольна група, тож не їли яєць у цей період.

Аналіз вчених показав, що немовлята, які вживали яйця, мали на 47% нижчі ризики затримки росту, а у 74% було менше шансів мати недостатню вагу.


Яйця впливають на зріст / Фото Unsplash

Ми були здивовані тим, наскільки ефективним виявилося це дослідження. Розмір ефекту склав 0,63 порівняно з 0,39 у середньому по всьому світу,
– коментує провідна дослідниця Лора Яннотті.

Дослідники зазначали, що результати могли бути спотворені через обмежене споживання рівня цукру серед учасників тестової групи. Однак експеримент все ж дає розв'язання проблеми з недоїданням у регіонах, де немає доступу до належного харчування, адже яйця бюджетні, їх легко знайти у магазині. До того ж вони слугують збалансованим продуктом для немовлят та дітей старшого віку.

Варто зазначити, що вчені дослідили продукт і на наявність алергічних реакцій. Тож довелось ретельно обстежувати учасників за допомогою щотижневих візитів. На щастя, не було помічено жодних негативних змін.