Почуття власності – це те, чому доведеться навчити своїх дітей усім батькам. Часто крадіжка може сприйматися як гра або жарт, адже діти не усвідомлюють, які наслідки це може мати. 24 Канал зібрав кілька порад про те, як діяти батькам, які впіймали дитину на крадіжці.

Читайте також Успіх – це постійна робота: як виховати дитину, аби вона могла досягати своїх мрій

Діти 3 – 5 років

У жодному разі не можна сварити дитину, адже вона просто не зрозуміє, за що отримала "на горіхи", і лише сповниться образи та агресії. Спокійна розмова та чіткі настанови – ось правильний вихід із ситуації.

Головне – не дати дитині відчуття того, що вона "погана". Усі ми інколи робимо помилки навіть в усвідомленому віці, тому треба знайти баланс між строгістю та підтримкою.

Розмова та підтримка завжди будуть найкращою опцією / Фото Pixabay

Діти 6 – 10 років

Бажання ризику та наслідування поведінки інших є найчастішою причиною дитячих крадіжок. У цьому віці сила волі ще надто слабка, щоб протистояти обставинам, тому діти легко схиляються до власних бажань отримати якусь річ або тиску середовища.

У цьому випадку батькам потрібно зрозуміти, яку потребу діти намагаються покрити крадіжкою. Сварити, залякувати, принижувати та засуджувати дитину не можна у жодному випадку, а особливо – виносити її вчинок на загал. Найкраще порадитися зі шкільним психологом та діяти спільними зусиллями.

Підлітки

Тут є цілий набір мотивацій, кожна з яких потребує окремого підходу. Інколи трапляється, що через крадіжку підлітки можуть стати "своїми" у певній компанії, а це саме час, коли приналежність до групи важлива для кожного.

Ще одна причина – булінг та цькування. Траплялися випадки, коли в дитини вимагали гроші, яких вона не мала, через що крала у батьків чи старших братів і сестер. Коли ж її ловили і вимагали сказати правду, то розмову про вимагання сприймали як вигадку. Це подійний негативний удар: цькування в групі та недовіра близьких ніколи не можуть дати позитивного ефекту на психіку дитини.

Також свою роль може зіграти повна відсутність кишенькових грошей. У такому разі потрібно обговорити фінансові справи сім'ї або дати дитині якусь можливість заробити. Підлітки дуже гостро хочуть позбутися залежності та проявляти самостійність, і краще стати їхніми союзниками у цьому прагненні.

Дитячі крадіжки найчастіше пов'язані з дефіцитом: речей, фінансів, уваги чи визнання. Будьте у постійному контакті з дитиною та потурбуйтеся про те, щоб вона не почувала себе обділеною на жодному з напрямків.