Що таке цифровий аутизм

Термін "цифровий аутизм" з'явився через фіксацію порушень у розвитку дітей, які проводять багато часу із гаджетами. Це не хвороба і не розлад розвитку, хоча деякі симптоми відповідають цим визначенням.

Цікаво Дівчинку вдочерили завдяки невдалому жарту: як склалося її життя

Наразі цим терміном послуговуються вчителі, лікарі та терапевти. За словами психолога Катажини Пшибили, віртальний аутизм характеризується дратівливістю, обмеженістю стосунків та затримкою психічного розвитку.

Цифровий, віртуальний або вторинний аутизм – це комплексний розлад розвитку, який спровокований "передозуванням" екранами та інтерактивними іграшками. Новвітні технології – це добре, але не тоді, коли йдеться про психіку маленьких дітей,
– розповіла вона.

Наразі усі висновки про цифровий аутизм – це клінічні спостереження, а не наукова гіпотеза.

Які ознаки цифрового аутизму:

  • прогресуюча ізоляція та обмежені стосунки з іншими людьми;
  • неадекватна дратівливість і агресія після спроб забрати телефон або планшет;
  • затримка розумового розвитку;
  • відрив від реальності під час використання гаджета.

Скільки часу дітям можна проводити перед екраном

Повністю відмежувати дітей від гаджетів неможливо, але контролювати час контакту – цілком. Також варто пам'ятати, що увімкнутий телевізор на фоні завжди є поганою ідеєю, адже заважає налагодити контакт.

Дітям до 2 року взагалі не рекомендують давати можливість контактувати з цифровими екранами. Діти віком від 2 до 5 років вже можуть знайомитися з віртуальним світом, але не більше 20 хвилин на день.

Діти молодшого шкільного віку вже будуть змушені використовувати гаджети у навчанні, але вільне користування не повинно перевищувати 1 години на день.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.