Молоді батьки часто стикаються з тим, що їхня дитина довго плаче без видимої причини. Втім, не варто одразу хвилюватися, адже це доволі типова ситуація для новонароджених.

Читайте також Чому вагітним потрібно їсти шоколад: пояснення шведських науковців

"Фіолетовий" плач: що це та як діяти

Англійською PURPLE – це абревіатура певного виду плачу, а точніше, певної концепції, яка повинна допомогти виснаженим молодим батькам нормалізувати плач новонародженої дитини. Ця фаза розвитку дитини, хоч і складна, але дуже поширена і не триватиме вічно.

Плач — це єдиний спосіб спілкування немовлят, тому він не завжди або навіть зазвичай означає, що щось не так,
– пояснила Міка Резнік, доктор медичних наук.

Звичайно, це зовсім не означає, що не варто намагатися заспокоїти дитину, адже часто вона прагне саме цього. Але не завжди вам вдасться досягнути успіху у цьому починанні, тому не варто одразу "гуглити" усі можливі проблеми, через які може плакати дитина.

За словами експертів, новонароджені можуть плакати від 1 до 6 годин на день, і обидва кінці цього спектру є нормальними. Доволі часто безпричинний плач розпочинається в один і той самий час, що дозволяє батькам підготуватися до "шоу". Втім, якщо у вас є бодай якісь підозри, що з дитиною щось не так – краще одразу звернутися до лікаря.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.