Коли потрібно йти до лікаря при вагітності: все, що потрібно знати про перший триместр
Перший триместр – це хвилюючий і трансформуючий час, коли жінка починає свою подорож до материнства. Цей період наповнений особливими змінами, адже тіло адаптується до нового життя.
Перше, що потрібно зробити кожній жінці – обрати лікаря та стати на облік у жіночу консультацію. Про це та інші деталі читайте у матеріалі 24 Каналу.
Цікаво Мода для вагітних: яке взуття та одяг обрати у цей особливий період життя
Як обрати лікаря та стати на облік
Згідно з загальними рекомендаціями лікарів на облік найкраще стати протягом перших 12 тижнів. Саме у цей період починають формуватись усі важливі органи дитини. Потрібно пройти всі необхідні скринінги та обстеження.
Кожна жінка у праві обирати будь-якого лікаря та клініку. Навіть якщо ви звертаєтесь не за місцем реєстрації, вам не мають права відмовити в оформленні.
Якщо все ж виникли якісь проблеми, радимо написати скаргу на ім’я головного лікаря медзакладу або дзвонити на гарячу лінію МОЗ за номером 0800 505 201.
Тривалість першого триместру та початок вагітності
Перший триместр триває з 1 по 12 тиждень вагітності.
Впродовж першого триместру ваша дитина швидко розвивається:– 1 – 4 тижні: відбувається запліднення та імплантація, починають формуватися основні органи ембріона.
– 5 – 8 тижні: розвивається серцебиття, продовжують формуватися риси обличчя, кінцівки та основні органи.
– 9 – 12 тижні: ембріон тепер називається плодом, а його органи та структури тіла стають більш чіткими.
Загальний фізичний стан
Нудота і блювота можуть стати першим ритуалом кожного ранку. Також може виникати почуття втоми та потреба у відпочинку більше, ніж зазвичай. Посилений приплив крові до області тазу може призвести до більш частих походів у ванну.
Відраза та тяга до їжі: зміни смакових і нюхових уподобань, а також певна тяга до певної їжі. Багато жінок скаржаться на перепади настрою: гормональні зміни можуть викликати емоційні підйоми та падіння.
Важливі кроки
Дотримуйтеся збалансованої дієти: споживайте різноманітні поживні продукти. Включіть у свій щоденний раціон фрукти та овочі, цільнозернові каші і молочні продукти. Пийте багато води протягом дня. Утримайтеся від алкоголю та тютюну.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.