З досвідом батьки розуміють, що коли в дитини істерика, правильно її заспокоїти – це справжнє мистецтво. У кожного тут є свої прийоми та секрети, але є 4 універсальні фрази, які точно не допоможуть впоратися з вибухом дитячих емоцій.

Цікаво "Я відчула свободу": досвід молодої мами, які віддала двомісячну дитину в яслі

Чому діти вередують

Найчастіше істерики починаються у дітей у віці 18 місяців. Періодичність істеричного стану дитини здебільшого залежить від того, як батьки на нього реагують. Батьки повинні навчити дітей справлятися з емоціями дитини, але робити це потрібно точно не в момент істерики.

Зазвичай малюки "бунтують", коли їм потрібна увага та любов. Звісно, нам було б простіше, якби вони просто прямо про це заявляли, але батьківство не такий простий процес.

Чого не можна казати під час дитячих істерик

Загалом є 4 типи батьківських фраз, які точно не спрацюють, коли дитину переповнюють емоції. Тут всі батьки можуть впізнати себе:

  • читання моралі;
  • намагання звертатися до логіки;
  • погроза покаранням;
  • висміювання почуттів.

На думку психологів, найкращий варіант – "ніжна присутність". Не потрібно створювати опір дитячим емоціям, це лише продовжить час істерики.

Річ у тому, що під емоційного вибуху у дітей "вимикаються" міркування та логіка. Вам доведеться трішки зачекати, поки малюк зможе розмірковувати.

Поки дитина вередує, розуміння, спокій та співчуття – ось і все, що потрібно від батьків. Навіть якщо дитина не права, про це потрібно говорити згодом.