Навіть найменші травми голови дитини згодом можуть датися взнаки. Найбільша небезпека – вплив на когнітивні можливості, що може суттєво вплинути на життя дітей.
Читайте також Вчені хочуть зачати дитину у космосі: навіщо такий експеримент
Як травми голови впливають на подальше життя
Часто трапляється, що діти навіть не помічають того, що отримали травму. Їхня активність заглушує біль, тому синці, подряпини чи навіть струс мозку може не дуже сильно їх хвилювати.
Втім, якщо пошкодження шкіри точно загояться, то з травмами голови все складніше. Вчені з'ясували, що вони не зникають безслідно навіть після багатьох років.
Цікаво, що дослідники спостерігали за тисячами близнюків, які брали участь у Другій світовій війні. Вони були справжнім подарунком для вчених, адже близнюки мають однакові гени. Це дозволяло науковцям виявити фактори, які впливали на одну дитину, але зовсім не мали значення для їхнього брата чи сестри.
У середньому в дослідженні взяли участь 8 600 чоловіків. Їх опитували, коли їм в середньому було 67 років, і повторювали тести з певною періодичністю.
Результати показали, що травми голови та струси мозку впливали на когнітивні тести. Особливо це виражалося у тих, хто зазнавав травм кілька разів.
Відтак, науковці просять батьків не нехтувати шоломами та іншими засобами безпеки. Прості правила рятують від жахливих наслідків, які кожен хотів би оминути.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.