Виживання людей у космосі тепер не найбільш актуальне запитання. Науковці дійшли до того, що на нових планетах людям потрібно буде й розмножуватися, а нові умови можуть не надто цьому сприяти.

Читайте також Таке спеціально не заплануєш: мама та донька народили в один день

Зачаття у космосі

Як розповів керівник компанії SpaceBorn United Егберт Едельбрук, вже зараз потрібно працювати над тим, аби гарантувати можливість розмноження в умовах життя на нових планетах. Для цього команда науковців з Нідерландів мініатюрний інкубатор для ЕКЗ.

Пристрій вже готовий до запуску у космос. Дослідження потрібне для того, аби вивчите можливість розмноження людей у космосі, адже з'являється багато нових факторів, головні з яких – низька гравітація та космічне випромінювання.

Ми хочемо створити штучні утроби, оскільки вони можуть сприяти вирішенню проблеми народження дітей у космосі. Але спочатку ми проводитимемо випробування на ембріонах ссавців, але згодом ми перейдемо і до ембріонів людини,
– розповів науковець.

На думку Едельбрука, можливість народжувати та розвивати ембріонів у космосі зробить колонії більш незалежними і більш самодостатніми. Запуск у космос інкубатора дозволить оцінити, як нові умови впливають на ембріон.

Згодом вчені хочуть здійснити зачаття у космосі та гарантувати подальший розвиток плоду, але наразі це лише далекосяжні плани.

"Безглуздо витрачати мільярди доларів і зусилля на будівництво колоній на Місяці або Марсі, якщо не буде вирішено проблему з народженням дітей у космосі. Люди будуть там жити, працювати, займатися наукою, але їм потрібно буде продовжувати свій рід", – підсумував вчений.