Близькі розмови – один з головних факторів побудови міцних та довірливих стосунків між дітьми та батьками. Втім, є теми "на грані", коли ми мусимо сказати дітям неприємні речі, яких вони спочатку можуть не розуміти.

Читайте також Найнебезпечніший у домі: педіатри попросили батьків бути обачними щодо деяких предметів

Санти не існує

У житті усіх батьків настає етап, коли потрібно перевести дітей на "іншу від магії сторону". Зробити це завжди складно, адже ми так хочемо, аби в їхньому житті було багато магії, казковості та віри у щось світле.

Розмови з дітьми не завжди легкі / Фото Pixabay

Очевидно, що діти можуть реагувати на це вкрай емоційно, головне – не нервувати та підтримувати. Також важливо показати батькам, що турбота один про одного та подарунки теж дозволяють створити магічну атмосферу.

Проблеми з грошима

Часто трапляються, що батьки не говорять з дітьми про гроші, аби вберегти їх від проблем та переживань. Це помилка, адже діти через це не розуміють, яким чином батьки заробляють на життя та чи можуть купити їм абсолютно усе, що заманеться.

Так, для дітей розмова про гроші та обмежені можливості може бути неприємною, але це просто необхідно зробити. Згодом вони почнуть розуміти цінність речей, розставляти пріоритети та обачніше ставитися до розваг.

Не всі мрії здійснюються

Батьки готові на все, аби їхні діти змогли дійти до омріяних вершин та отримати все, чого так сильно прагнуть. На жаль, інколи життя буває дуже прозаїчним, і дуже важко навчити дітей тримати удар та не опускати рук, коли в них щось не виходить.

Також потрібно пояснити дітям, що у кожного свій особливий шлях, тому їм не потрібно наслідувати кумирів чи мавпувати поведінку відомих людей. Натомість краще зосередитися на пошуку власних талантів та докладати зусиль, аби реалізувати свій потенціал, якої б сфери він не стосувався.