Поставити перед дитиною екран з мультиками або іграми виглядає легким способом припинити будь-яку істерику чи зайняти дитину, щоб приділити час негайним домашнім справам. Дослідження показало, що це вкрай погана ідея з великою кількістю негативних наслідків.

Цікаво Дитина плаче у ресторані: як розділилися думки людей про окремі зони для тих, хто з малюками

Як планшет впливає на дитину

Науковці вирішили дослідити вплив цифрових пристроїв у ситуаціях, коли батьки використовували їх для заспокоєння дітей. Вони вивчали 422 дітей віком від 3 до 5 років.

Перше, до чого привели планшети та телефони – змін настрою та підвищеної імпульсивності. Особливо це проявлялося у хлопчиків та дітей, які вже мали ознаки гіперактивності, імпульсивності та сильного темпераменту. Відтак, вчені дійшли висновку, що планшети заважають дітям вчитися регулювати власні емоції.

Використання мобільних пристроїв для заспокоєння маленької дитини може здатися нешкідливим, тимчасовим інструментом для зменшення рівня стресу вдома. Але якщо вдаватися до цього регулярно, наслідки будуть важкими,
– розповіла Дженні Радескі, педіатр з питань розвитку поведінки з Мічиганського університету.

Цифрові пристрої просто витісняють розвитку саморегуляції емоцій. Постраждає також емоційний розвиток дитини, що вплине на її соціальне життя в майбутньому.

Науковці підкреслили, що помірна кількість часу використання девайсів не зашкодить, але з часом це перетворюється у звичку, адже діти стають спокійнішими, а батьки відчувають полегшення.

Як альтернативи вони пропонують сенсорний досвід (музика, стрибки) чи кольорове означення емоцій, аби діти могли краще себе розуміти.