Після сексу ви можете завагітніти впродовж декількох хвилин, а інколи може знадобитися кілька днів. Дуже часто жінки багато тижнів не знають про те, що вони вагітні. Деякі дізнаються про це випадково, а інші відчувають симптоми практично відразу після зачаття. Симптоми вагітності на ранніх термінах залежать від жінки та організму.

Цікаво Чи правдиві бабусині застереження: найпоширеніші міфи про вагітність – думка лікаря

Як швидко після статевого акту можна завагітніти

Симптоми вагітності на ранніх термінах можуть з’явитися у жінки тільки після зачаття. Запліднення – надзвичайно складний і, безсумнівно, унікальний процес. Яйцеклітина готова до запліднення на обмежений період.

Зачаття та перші ознаки вагітності – деталі / Фото unsplash

Весь процес запліднення займає сім днів. Добре впорядкована клітина потребує цукру, жирів та інших необхідних поживних речовин для життя. Якщо ембріон правильно влаштувався в матці, він починає посилати перші сигнали жінці.

Як визначити вагітність

У перші тижні жінці складно помітити, що в її організмі відбуваються такі серйозні зміни, як вагітність. Симптоми вагітності на ранніх термінах дуже часто приймають за застуду або харчове отруєння або просто нагадують біль в яєчниках.

Найбільш точним та достовірним методом виявлення вагітності є аналіз крові на ХГЧ – ефективний на 8 – 10 день після передбачуваного зачаття.

Дізнавшись про вагітність жінці рекомендовано одразу відвідати гінеколога.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.