Новий прорив технології

При аутизмі швидке діагностування спектра критично важливе. Швидке втручання може дозволити призначити відповідну терапію та максимально сприяти соціалізації дітей. Нова технологія на основі штучного інтелекту демонструє вражаючі результати, тому є надія, що у цьому напрямку вдасться здійснити справжній прорив.

Цікаво Втік від батька та застряг в автоматі з іграшками – поліції довелося рятувати хлопчика

Команда з Університету Луїсвілля в Кентуккі (США) змогли створити нову систему на основі штучного інтелекту, яка здійснює аналіз МРТ мозку. Технологія настільки добре показала свою ефективність, що може діагностувати аутизм дітей віком 24 – 48 місяців.

Завдяки таким високим показникам успішності технології лікарям вдається швидше діагностувати аутичний спектр та почати діяти. Завдяки ранньому втручанню підвищуються шанси, що ці діти зможуть нормально соціалізуватися.

Як показало дослідження CDC (Центр контролю та профілактики захворювань США), лише половині дітей зі спектром ставлять діагноз до 3 років. 30% дітей, які відповідають критеріям аутизму, не отримують діагноз навіть досягаючи 8-річного віку.

Американські дослідники переконані, що завдяки їхньому відкриттю значно більше дітей з аутизмом отримають правильний діагноз до 2 років, що дозволить фахівцям ефективно впливати на їх подальшу соціалізацію.