Перший рік життя дитини сповнений досягнень та викликів, один з яких – перехід на тверду їжу. Усі батьки багато турбуються про цей етап, однак все насправді простіше, аніж змальовують інші батьки.

Читайте також Чому маленькі діти не завжди запам'ятовують вивчене: батьки забувають про головний фактор

Діти і тверда їжа: що потрібно знати батькам

"Правильний" час переходу з грудного годування на прикорм був предметом суперечок впродовж кількох десятиліть. Навіть зараз думки експертів розходяться: Американська академія педіатрії рекомендує розпочинати прикорм лише після того, як дитині виповниться 6 місяців, натомість Американська академія алергології, астми та імунології стверджує, що прикорм можна розпочинати й з 4 місяців, потрібно зважати лише на готовність дитини.

Не варто чекати, що дитина одразу почне їсти тверду їжу. Усі смаки та текстури для малюків нові, тому батькам варто запастися терпінням та бути готовими до того, що кухню доведеться відмивати кілька разів на день.

Одним з головних факторів успіху є регулярність. Намагайтеся дотримуватися чіткого графіка, так дитина легше навчиться сприймати щось нове. Не забувайте, що до 1 року основними є груди або суміш, і повний перехід на тверду їжу потрібно втілювати лише виходячи з рекомендацій педіатра та готовності дитини. Перехід на тверду їжу – це не змагання, в яких вам потрібно перемогти та хизуватися перед іншими батьками.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.