Науковцям вдалося зробити нове вражаюче відкриття про дітей. Як вони з'ясували, дитяча пам'ять сильно пов'язана із настроєм!

Читайте також Гени – це ще не все: від чого залежить здоров'я та характер дитини – що кажуть дослідження

Як допомогти дитині швидше вчитися

Те, чи може дитина відтворити вивчену навичку, дуже залежить від того, в якому настрої вона перебувала у момент навчання та в якому настрої перебуває у момент, коли її просять продемонструвати свої вміння. Тобто якщо дитина вивчила щось у стані активності, то у стані спокою згадати цей момент їй буде вкрай складно.

Це підтвердило тестування понад 100 немовлят віком 9 місяців. Вчені Рурського університету вирішили дослідити гіпотезу на дітях, коли виявили цю закономірність серед дорослих.

Емоції впливають на пам'ять дітей / Фото Pixabay

Як показав експеримент, інший стан настрою ніби блокує дитячу пам'ять. Навіть якщо навичка у певному настрої ледь не ставала автоматичною, то при зміні емоцій відтворити ігри здавалося вже майже нереальним.

Відтак, вчені попросили усіх батьків зберігати спокій та не думати про те, що в дітей брак вміння опанування навичок. Підлітки та дорослі живуть за тим самим принципом, просто чим старшими ми стаємо, тим меншим стає вплив емоцій на пам'ять хоч повністю він нікуди не зникає. Умови, в яких знання здобуваються, а потім відтворюються, для маленьких дітей повинні майже співпадати. Звісно, організувати це майже неможливо, тому батькам потрібно просто насолоджуватися своїми малюками і не змушувати їх повторювати нові дії по 100 разів.