Наймолодший підкорювач Евересту

Лише цього січня 4-річна Зара з Чехії стала наймолодшою дитиною, якій вдавалося дійти до базового табору на Евересті, який розташований на висоті 5 300 метрів над рівнем моря. Втім, довго її рекорд не протримався, чи то пак, її досягнення – це взагалі не рекорд.

Цікаво Маленька киянка ніколи не стриглася: 7-річна дівчинка встановила особливий рекорд

Річ у тім, що в жовтні 2023 року на ту ж висоту зійшов 2-річний Картер Даллас. Відтак, саме йому належить світовий рекорд.

Картер Даллас – наймолодший підкорювач Евересту / Фото SNWS

Разом із батьками Россом та Джейд хлопчик впродовж року подорожував країнами Азії. Усі вершини малюк підкорював на спині свого батька, однак підготовка у нього теж була відповідальною та серйозною.

Уся сім'я регулярно практикувала крижані ванни та спеціальні техніки дихання. Цікаво, що в результаті хлопчик ще краще переніс висоту, аніж його батьки.

У селах перед базовим табором було двоє медиків, і вони взяли у нього кров на аналіз, щоб переконатися, що з ним все гаразд, його результати були набагато кращими, ніж у нас – вони були вражені!
– розповів Росс.

Як розповіли батьки хлопчика, подорож Азією дуже добре на нього вплинула. Він з самого дитинства побачив різноманітні культури та легко повторював місцеві жаргонні фрази. Окрім того, завдяки відмінності страв у хлопчика дуже широкий спектр смаків, що в поєднанні із великою кількістю вражень та досвіду стане гарним фундаментом до його подальшого розвитку.