Яким повинен бути живіт вагітної

Лікарі кажуть, що під час вагітності жінки можуть відчувати важкість у шлунку, твердість живота з одного боку тощо. Це цілком нормальні явища.

Цікаво У жінки почалися перейми на борту військового гелікоптера: чим усе закінчилося

Зазвичай лікарям важко сказати, чому саме живіт є твердим або м'яким, адже це залежить від багатьох факторів. На ранніх етапах причиною може бути розтягнення м'язів кора або черевної порожнини.

До 13 тижня вагітності матка ще перебуває всередині тазу. Це м'я, яким може відчуватися "важким",
– розповіла Крістін Ґревз, доктор медичних наук, акушер-гінеколог клініки Вінні Палмер.

Що стосується зміни стану живота – твердий або м'який, то це відбувається через "сутички" Брекстона-Хікса. Це скорочення матки, які відбуваються на другому та третьому триместрах вагітності. У такий спосіб організм починає готувати себе до пологів, тож особливо хвилюватися не варто.

Це повинно виглядати так, що живіт впродовж хвилини стає твердим, після чого настає розслаблення. Втім, якщо у вас виникають найменші сумніви, то краще одразу повідомити своєму лікарю.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.