Для того, щоб батьки не псували собі настрій з самого ранку, дитина повинна мати чіткий алгоритм та послідовність дій після пробудження. Трішки креативу – і ранкові збори більше ніколи не будуть для вас кошмаром.

Цікаво 3 продукти, які не можна давати дитини на вечерю: перевірте цей список

Головне – послідовність

Встати, вмитися, застелити ліжко, одягнутися, розчесатися, поснідати – у дитини повинен бути чіткий алгоритм дій, який вона повинна виконати після пробудження. Окрім того, ці дії повинні бути самостійними. Часто батьки не довіряють дітям та хочуть все зробити самі, а потім дивуються, чому малюк нервує та не проявляє ініціативи.

Ранок – чудовий час для усієї сім'ї / Фото Pixabay

Покроковий план після пробудження – це те, що зробить вашу дитину дисциплінованою та не дасть їй можливості піти "не тим" шляхом. Обговоріть з нею план дій та рухайтеся уперед.

Доволі часто можна зустріти випадки, коли батьки малюють спеціальні плакати, аби дитина не забувала послідовності чи не пропустила якогось кроку. Це чудове рішення – візуалізація процесу ще ніколи не була зайвою.

Спільні справи

Приготування сніданку не обов'язково має бути справою батьків. Залучіть до цього дитину, запитайте, що б вона більше хотіла з'їсти, попросіть про допомогу.

У процесі ви можете зав'язати розмову, під час якої обміняєтеся планами та очікуваннями на день. Ранок – це чудовий час, щоб побудувати міцний зв'язок, тому не варто втрачати таку можливість.

Контролюйте з розумом

Кожна дитина бачить виконання завдання по-своєму. Перш ніж накинутися та вказати, "як потрібно", простежте за її міркуваннями та запитайте, чому саме їх зручно саме в такий спосіб застеляти ліжко або готувати шкільне приладдя.

Найкращий стимул для дітей – це власне бажання, а не примус. Стимулюйте перше та намагайтеся уникати другого, й тоді вам ніколи не доведеться турбуватися про ранкову рутину вашої дитини.