Усім батькам варто потурбуватися про те, щоб їхні діти впродовж дня мали достатню кількість активностей. Особливо це стосується підлітків, які можуть годинами сидіти у соцмережах, навіть не здогадуючись про те, які негативні наслідки це має для їхнього здоров'я.

Читайте також Чому маленькі діти не завжди запам'ятовують вивчене: батьки забувають про головний фактор

Які наслідки має відсутність активності у дітей

Вчені закликають батьків обмежити час користування гаджетами та проконтролювати, аби вони приділяли час активному руху. Їхнє нове дослідження показало, що відсутність активності може призвести до ураження серця.

Експерти виявили, що мала кількість рухливості переносить у зону ризику навіть дітей без зайвої ваги. Науковці відстежували 766 підлітків впродовж 13 років, отримуючи дані з розумних годинників та трекерів активності.

Як показали результати, з віком малорухливі діти ще більше часу починають проводити за екранами та у сидячому положенні. З часом внаслідок цього зростають ризики інфаркту та інсульту.

Усі ці години перед екраном у молодих людей призводять до "важкого" серця, яке, як ми знаємо з досліджень у дорослих, підвищує ймовірність інфаркту та інсульту,
– заявив Ендрю Агбає з Університету Східної Фінляндії.

Дослідники виявили, що кожна "сидяча" хвилина впливає на розмір лівого шлуночка серця – "передвісника" серцевих хвороб.

Доктор Соня Бабу Нараян з Британського фонду серця нагадала, що вкотре отримано підтвердження – зовнішні ознаки здоров'я можуть приховувати серйозні проблеми в організмі.

ажливість регулярної фізичної активності протягом життя неможливо переоцінити, а потреба залишатися активними виникає рано", – підкреслила вчена.

Що стосується рекомендацій, то вчені кажуть: всі діти віком від 5 до 18 років повинні мати принаймні 1 годину навантажень середньої або високої інтенсивності щодня.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.