Виховувати – не тренувати
Сучасне виховання дітей потребує особливих підходів. Обмін інформацією став швидким та доступним, тож видається, ніби зробити все правильно нескладно, варто просто докласти певних зусиль.
Читайте також Чому гени бабусі по материній лінії такі важливі для дитини – вражаючі результати дослідження
Втім, доволі часто це переходить певні межі та перестає бути вихованням. Їжа, сон, горщик, підготовка до школи – в мережі з'явилося багато "тренерів", які готові допомогти у цих процесах, і батьки часто сприймають подібні підходи як істину в останній інстанції.
Дійсно, коли є певні проблеми, то варто звернутися до фахівців, але життя вашої дитини не повинно перетворюватися на підготовку до вигаданих змагань. Неважливо, як швидко ваша дитина піде, заговорить, сяде на горщик тощо – головне, щоб вона зробила це з вашою допомогою та підтримкою.
Потрібно бути батьками, а не тренерами / Фото Pixabay
Психологи нагадують, що найголовніше між батьками та дітьми – це зв'язок. Малюки звикли подавати сигнали і очікують турботливої реакції на них. Коли ж виховання відбувається у стилі "тренування", то "правильний" графік може ставитися у вищий пріоритет, ніж потреби дитини. Хороші фахівці це розуміють та нагадують батькам про адаптацію та гнучкість, але так трапляється не завжди.
Усі ми хочемо для дітей лише найкращого, і це цілком природно. Але разом з тим не варто забувати, що найбільше вони потребують турботливих нас, а не чіткого графіка дня та швидких успіхів в оволодінні базовими навичками.