Все заради материнства: вчені пояснили, як змінюється мозок вагітних жінок

7 вересня 2023, 08:09
Читать новость на русском

Джерело:

livescience

Вагітність – особливий період для кожної жінки, під час якого організм зазнає багатьох трансформацій. Вчені з'ясували, що зміни відбуваються навіть у головному мозку.

Розвиток вагітності – це питання, яке завжди цікавить науковців. Це майже магічний період, який оповитий багатьма секретами та особливими змінами.

Читайте також Це питання ставили собі усі: яке на смак грудне молоко

Вчені з'ясували, що під час вагітності трансформацій зазнає не лише тіло жінки. Мозок, який керує усіма процесами в організмі, також підлаштовується під народження дитини.

Як змінюється мозок жінки під час вагітності

Науковцям вдалося підтвердити, що вагітність призводить до разючих змін у мозку. Зокрема, найбільших трансформацій зазнає сіра речовина та зони мозку, які відповідають за самосприйняття. На думку вчених, ці зміни покликані підготувати жінок до нової ролі та налаштувати зв'язок між матір'ю та дитиною.

Ці дані дають ключове розуміння впливу материнства на мозок людини та вказують на виражені зміни в структурі та функції мозку, – йдеться у публікації в журналі Nature Communications.

Раніше група дослідників з Іспанії вивчала мозок жінок та виявила, що зменшення кількості сірої речовини у мозку жінок триває не лише під час вагітності, а й два роки після народження дитини. Вчені з Амстердамського університету згодом підтвердили універсальність цієї гіпотези, коли спостерігали за 80 жінками, 40 з яких завагітніли у ході дослідження.

Науковці наголошують, що втрату сірої речовини у вагітних жінок зовсім не можна сприймати як негативне явище. Навпаки, нові "налаштування" потрібні мозку для підготовки до народження дитини.

Наразі їм вдалося виявити головного "винуватця" трансформації мозку – естроген. Жінки, у яких були більші викиди цього гормону, втрачали більше сірої речовини. Втім, вчені кажуть, що поки що не можуть сказати, чи мають вплив на цей процес інші фактори, такі як фізичні вправи, харчування чи певні генетичні маркери.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.