"Чому ти сумний?": які запитання не варто ставити дітям
Джерело:
Mjakmama24Люблячі батьки мають помічати найменші відмінності в поведінці своєї дитини. Особливо це стосується емоційного стану та настрою.
Коли діти стають млявими, без настрою, родичі можуть почати хвилюватися. Варто дізнатися, як почати розмову з дитиною про емоції. "Чому ти сумний?", – неправильне запитання. Є набагато кращі способи вивести дитину на душевну розмову.
Цікаво Чому підлітки можуть не поважати батьків: названо 5 причин
Як проводити з дитиною розмови про емоції
Гарною основою для щирої розмови про почуття є, перш за все, почуття безпеки. Його неможливо побудувати, якщо дитина відчуває тиск з боку батьків. Не варто тиснути та навіювати власну думку щодо поведінки дитини та її почуттів.
Бути з дитиною на одній хвилі дуже важливо / Фото Unsplash
Необхідно створити комфортний простір. Іноді гарним початком буде прозаїчна розмова про те, як пройшов ваш день. Розкажіть про позитивні моменти, а також про труднощі своїх буднів. Лише потім ставте запитання.
Підкресліть, що ви – команда
Якщо ви дасте своїй дитині зрозуміти, що вона завжди може на вас розраховувати, що б не сталося, ви її підтримаєте та створите гарну атмосферу довіри.
Молодші діти ще не вміють виражати свої емоції. Тут може допомогти малювання. Малюючи, дитина не тільки впорядкує свої думки, але й розслабиться і, можливо, покращить собі настрій.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Важливі деталі: психотерапевт дав пораду щодо виховання дітей під час війни.