Чи безпечно займатися сексом під час вагітності? Як зберегти близькість з партнером і відчувати комфорт? 24 Канал зібрав кілька корисних відповідей на ці запитання, які можуть стати у пригоді усім парам, які чекають на дитину.

Цікаво Все заради материнства: вчені пояснили, як змінюється мозок вагітних жінок

Коли можна займатися сексом

Найперше – порадьтесь із лікарем. Відновлювати сексуальне життя після "тієї самої новини" потрібно після спілкування з фахівцем.

Лікар-гінеколог зможе оцінити вашу медичну історію та надати індивідуальні рекомендації. Не варто проявляти самостійність там, де вона може зашкодити.

Секс також може стати частиною вагітності / Фото Pixabay

Розуміння змін тіла

Вагітність супроводжується фізіологічними змінами тіла, що абсолютно природно. Розуміння та прийняття цих змін допомагають зберегти комфорт і впевненість в собі під час інтимних моментів.

Жінка повинна прислухатися до того, в якому напрямку розвивається її організм, які бажання виникають найчастіше. Усі деталі також потрібно проговорювати з партнером, аби точно уникнути будь-якого психологічного тиску чи дискомфорту.

Позиції повинні бути зручними

Підбираючи позиції для сексу, обирайте ті, які вам комфортні та зменшують нагрузку на живіт. Наприклад, "жіноча свердловина", "ліжко ложем" або "лежачи на боці" можуть бути зручними варіантами.

Емоційна близкість

Секс під час вагітності – це не тільки фізична близькість, а й емоційна взаємодія. Обговорюйте свої почуття та бажання із партнером, діліться своїми очікуваннями та переживаннями.

Безпека та гігієна

Дотримуйтесь правил гігієни під час сексу, особливо, якщо є підвищений ризик інфекцій чи діагностовано вагітність високого ризику. Використовуйте бар'єрні методи контрацепції, якщо вони рекомендовані.

Поради для партнера

Партнер також може відчувати стрес та збентеження під час вагітності. Підтримка, розуміння і терпимість – це важливі чинники для створення здорових інтимних відносин під час цього періоду.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.