• Демонстрація любові

Батькам потрібно частіше казати дитині, що вони її люблять, цінують, приймають такою, яка вона є та поважають її вибір. Любов має бути основою взаємин.

Цікаво Шкідлива допомога: які проблеми батьки не повинні розв'язувати замість дитини

• Розвиток талантів дитини

У дітей є власні інтереси, тому батькам потрібно допомогти їм визначити ці таланти та сприяти розвитку. Якщо мамі й татові не подобається захоплення дитини, важливо, аби вони все одно підтримували малюка.


Захоплення дитини / Фото Active For Life

• Дозволяти ухвалювати рішення

Основна відповідальність за дитину та її добробут лежить на її батьках, проте право вибору у малюка все ж повинне бути. Наприклад, дорослі можуть запропонувати дитині варіанти на вибір. Такими діями дитина вчиться відповідати за свої вчинки та робити правильний вибір.

• Навчати приймати поразки

Усі інколи можуть зазнавати поразки й дитина не виняток. Недостатньо просто сказати малюку: "Не засмучуйся, все буде добре". Краще навчити її бути гнучкою та сприймати поразку як ще одну можливість.

Читайте також Як допомогти дитині адаптуватися до школи: поради для батьків від психолога

• Бути прикладом для наслідування

Діти завжди роблять те, що роблять батьки, а не те, що вони говорять. Тож перш ніж починати розповідати малюку про впевненість у собі, спочатку краще проаналізувати власну поведінку та самооцінку.