Гармонійний розвиток дитини та успіхи у навчанні – це те прагнення, яке об'єднує чи не всіх батьків на планеті. Звісно, усі діти унікальні та мають власні інтереси, але вченим вдалося виявити кілька активностей, які покращать успіхи дитини, чим би вона не займалася.

Читайте також Сон та його роль у житті школяра: побудова правильного режиму

Музика

Дослідження показали, що діти, які займаються музикою, мають більший приріст IQ. Опанування вокалу або музичних інструментів сприяє побудові нових нейронних зв'язків та асоціацій, що позитивно впливає на запам'ятовування та інші мозкові процеси.

Цікаво, що музика має позитивний вплив на людей, незалежно від їхнього віку. Відтак, не варто турбуватися про те, що вашій дитині вже "запізно" займатися цим мистецтвом.

Навчання – не єдиний секрет успіху / Фото Pixabay

Спорт

Варто забути міф про "дурних спортсменів" та приділити увагу тому, щоб ваша дитина щодня мала фізичну активність. Так, немає ніякої помилки – тренування підвищують ефективність навчання.

Особливого секрету тут немає: внаслідок тренувань до мозку припливає більше крові. Дослідникам навіть вдалося зафіксувати збільшення припливу крові до частини мозку, зосередженої на пам’яті та навчанні, на 30% після 3 місяців активних тренувань.

Читайте з дітьми, а не для дітей

Коли ваша дитина лишень вчиться читати, не дозволяйте їй просто розглядати малюнки, поки ви читаєте. Звертайте увагу на слова та їх значення, запитуйте про враження та асоціації.

У такий спосіб дитина не лише швидше навчиться читати, а й самостійно будувати зв'язки між персонажами та подіями. Окрім того, візуальне запам'ятовування слів сприятиме подальшому підвищенню грамотності.

Пасивне навчання – ваш ворог

Існує багато навчальних відео, які покликані нібито навчати дітей нового, навіть якщо увімкнути їх на фоні. Це маркетинговий хід, який не має нічого спільного з реальністю.

Навчання – це активний процес, і саме до цього важливо привчити дитину якомога раніше. Наш мозок навчається, коли виконує завдання, а не слухає. Повірте, недарма з'явилися матеріали про те, що найбільш ефективне навчання побудоване на практиці.

Оточення

Коли ваша дитина ще зовсім крихітна – ви маєте змогу приділяти їй увесь свій час. Згодом цього часу ставатиме все менше, і зовсім скоро ви зчуєтеся, як виховний процес потрібно буде втиснути у кілька хвилин на день.

Якими б талантами не володіла ваша дитина, її оточення буде вносити свою кореляцію. Позитивну чи негативну – залежить від вас та ваших стосунків з дитиною.