Заміна підгузка – це ще далеко не все. Важливо також приділити увагу чистоті статевих органів малюків. Для хлопчиків та дівчаток процедура дещо відрізняється, тож розглянемо корисні поради для батьків, які виховують сина.

Читайте також Все заради материнства: вчені пояснили, як змінюється мозок вагітних жінок

Чи слід відтягувати крайню плоть

Переодягаючи чи купаючи малюка, звертайте особливу увагу на те, чи в інтимних зонах немає подразнень і мікротравм. Що стосується крайньої плоті, то поспішати її відтягувати не варто.

До 3 років приклеювання крайньої плоті до статевого члена є нормальним явищем. Інколи процес може прискорити ерекція – це нормальне явище для дітей, його інколи спостерігали ще в утробі матері.

"Старання" батьків щодо відтягування крайньої плоті можуть призвести до уретрозатискання або мікротравм, які можуть призвести до утворення рубців. Будь-які дії в цьому напрямку потрібно проводити лише з консультаціями лікаря-уролога. Також до лікаря потрібно звертатися негайно, як ви помітите щось підозріле або аномальне в інтимній зоні дитини.

Як підтримувати гігієну

У немовляти-хлопчика після зняття підгузника необхідно ретельно очистити інтимні місця, приділяючи увагу мошонці і області під пенісом. Якщо на крайній плоті є білі виділення, їх потрібно акуратно видалити.

Коли ж дитина стає трішки старшою, при щоденному догляді за інтимними зонами обережно відтягніть крайню плоть, щоб було видно отвір уретри, а потім промийте це місце і куточки навколо мошонки мильною водою. Не забувайте знову натягувати крайню плоть після завершення догляду.

Також не забувайте говорити з дітьми про те, як важливо дотримуватися гігієни та дбати про свою чистоту.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.