Успіх чи оцінки: про які три фрази треба забути, щоб не "вбити" впевненість дітей у своїх силах

10 січня 2024, 19:40
Читать новость на русском

Джерело:

vseosvita

Виховання дітей – складний та багатогранний процес. Особливо це стосується речей, які формують їхній психологічний портрет.

Діти вкрай чутливі до критики, тому потрібно бути вкрай обачним із цим аспектом виховання. Ясна річ, у кожного тут буде індивідуальний підхід, аде є поширені помилки, яких варто уникати усім батькам, адже їхня шкідлива дія має універсальний характер.

Цікаво Метод, який здатний на дива: чому зірка радить вкладати дітей в одязі на наступний день

"Я переглянув за тобою і виправив помилки"

Звітність та відсутність самостійності – це дві "дамби", які не дадуть розвиватися впевненості вашої дитини. Також це вбиває будь-яку мотивацію та інтерес до навчання чи опанування нових навичок.

Помилки – це те, завдяки чому усі люди мають можливість зростати. Прийміть той факт, що їх неможливо уникнути, і навчіться підтримувати та заохочувати дитину тоді, коли вони трапляються.

Впевненість дітей формується з підтримки батьків / Фото Unsplash

"Давай ми тобі щось купимо, але ти не будеш заважати"

Спроба відкупу через дефіцит часу – ще одна дуже поширена проблема. Звісно, в сучасному ритмі життя знайти кілька годин вкрай важко, але дитина мусить бути пріоритетом.

Коли вам потрібно виділити час, запланований на дитину, на інші справи, потрібно відверто це обговорити та знайти оптимальну заміну. Натомість відкуп стане сигналом, що у рейтингу пріоритетів дитина не на верхніх позиціях, і це навряд чи посприяє розвитку впевненості.

"Поки не покращиш оцінок, займатися іншими справами не будеш"

Карати за погані оцінки обмеженням можливостей – далеко не найкраща ідея. Тим паче, що шкільне оцінювання не завжди оптимально відображає знання дитини.

Ви повинні розуміти: якщо дитині певний предмет нецікавий, то змушувати працювати на гарні оцінки з цієї дисципліни може стати найгіршим варіантом. Натомість краще зрозуміти, що саме глибоко цікавить вашу дитину, і підтримати це захоплення.