Життя монаршої сім'ї захоплює багатьох, проте стосунки у цій родині йшли не завжди гладко. Королева Єлизавета ІІ та принц Філіп зустрілися із різноманітними труднощами впродовж всієї дороги батьківства.

Цікаво Шок для всіх: хто з українських знаменитостей приховував свою вагітність до останнього

Як виховують королів

Королівський експерт Роберт Хардман описує покійну королеву як "віддану", хоча й "старомодну", матір своїх чотирьох дітей.

Королева Єлизавета II мала четверо дітей: Чарльза, принца Уельського, принцесу Анну, принца Ендрю, принца Едварда.

Чарльзу було 3 роки, коли в лютому 1952 року 27-річна Єлизавета раптово стала королевою Сполученого Королівства та інших королівств Співдружності. Анні, яка народилася в серпні 1950 року, на той час було лише 18 місяців.

Інший королівський експерт Девід Сміт писав, що життя дітей "проводилося в основному в шестикімнатному дитячому комплексі на другому поверсі Букінгемського палацу".

У будні дні, за словами Сміта, Чарльз та Анна спускалися вниз після сніданку, щоб ненадовго пограти з батьками, і не бачили їх до кінця дня.

Королева, однак, відмовилася від однієї давньої практики корони, яка вимагала офіційних поклонів від її дітей, коли вони входили в кімнату, в якій та перебувала.

Королева з сином / Фото Getty Images

Монарх також перенесла свою щотижневу зустріч з прем’єр-міністром з 17:30 на 18:30, щоб провести час зі своїми дітьми.

"Вона завжди мріяла про велику сім’ю, але відкладала це, бо хотіла зосередитися на тому, щоб утвердитися як ефективний монарх", – написав Сміт.

А з появою принца Едварда в березні 1964 року сім’я стала повною.

Королева стала більш розслабленою та милою матір’ю зі своєю другою групою дітей. Деякі критики сумніваються, що вона занадто потурала Ендрю та Едварду, компенсуючи те, що не проводила більше часу зі своїми старшими дітьми,
— зазначив Сміт.

Біля Віндзорського замку часто можна було побачити, як королева трималася за руки з принцом Едвардом, коли вони йшли на прогулянку. За словами придворних слуг, королева була ще кращою бабусею та прабабусею.