Рідна мова має значення: дитячий мозок освоює мовлення ще до народження

11 січня 2024, 16:05
Читать новость на русском

Джерело:

science

Немовлята засвоюють мову з неймовірною легкістю. Як показало дослідження, їм вдається робити ще до народження. Ось чому так важливо розмовляти з дитиною рідною мовою навіть тоді, коли вона ще в маминому животику.

Дитина вивчає мову досить рано, можливо, навіть до народження оскільки слух працює вже на 24 – 28 тижні вагітності. Новонароджені реагують на голос матері та навіть здатні вирізняти його з-поміж інших жінок. Так само вони віддають перевагу мові, якою говорила їхня мати під час вагітності.

Цікаво Як зупинити дитячу істерику: потрібно лише два речення

Ритми головного мозку новонароджених дітей відповідають мові, яку вони, перебуваючи в утробі, найчастіше чули від матері та її оточення, свідчать результати дослідження, проведеного групою вчених з Падуанського університету. Результати вже опубліковані в науковому журналі Science Advances.

У дослідженні взяли участь 33 вагітні жінки. Вони були носіями французької мови. Також згодом вивчили мозкові хвилі їх дітей за допомогою енцефалографії (ЕЕГ) у перші п'ять днів життя.

На сплячих немовлят одягали шапочки з 10 активними електродами, які поміщали над зонами мозку, пов'язаними зі слуховим і мовним сприйняттям, і поряд включали аудіозапис казки "Золотоволоска та три ведмеді" французькою, англійською та іспанською мовами в різному порядку.

Як показали результати дослідження, мозок малят краще реагував на слова, які вони чули ще до народження. Вони сприймали їх як на щось знайоме, тому мозок якісніше обробляв інформацію.