В Україні вперше провели унікальну операцію: немовлятко не могло дихати

16 січня 2024, 22:17
Читать новость на русском

Джерело:

Охматдит

Українським лікарям вдалося врятувати життя новонародженого хлопчика. У нього діагностували рідкісний синдром, але завдяки майстерності медиків з немовлятком все гаразд.

Лікарі врятували немовлятко з рідкісним синдромом

Лікарям Націоналізованої дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" вдалося врятувати життя новонародженого хлопчика. Він народився  асфіксичною торакальною дистрофією.

Цікаво Це справді дивовижно: в цьому селі вперше за 30 років народилося немовля

Це рідкісний синдром, який зустрічається один раз на 130 тисяч новонароджених. Дітки народжують з маленькою грудною кліткою дзвіноподібної форми, внаслідок чого робота легенів дуже обмежена.

Природній перебіг дуже тяжкий, особливо якщо симптоматика розвивається у дітей до 1 року. Зазвичай маленькі пацієнти помирають від дихальної недостатності, повторних пневмоній або стають залежними від апаратів штучного дихання,
– розповіли у лікарні.

Вперше в Україні лікарі застосували хірургічну операцію – атеральну торакальну експансію. Вона дозволяє послідовно збільшити об'єм грудної клітки. Раніше такі операції проводили лише у провідних клініках США, Британії та Італії.

Суть операції – у послідовному пересіченні 6 ребер, які потім з'єднують спеціальними металевими конструкціями. У результаті з довгих сегментів двох ребер робиться одне вдвічі довше ребро.

З малятком все гаразд, хлопчик тренується самостійно дихати. В нього є післяопераційні рани, але обстеження показали, що об'єм його грудної клітки збільшився.