Як пояснила дитяча психіатриня Оксана Ведь, діти можуть не говорити зі сторонніми людьми через елективний мутизм. Це тривожний розлад, про який батьки не знають і проявляють роздратування чи іншу помилкову реакцію.

Цікаво Молодь стає менш щасливою за старші покоління – яка причина змушує бити тривогу

Цей тривожний розлад трапляється в 1% дітей віком від 4 до 8 років,
– пояснила фахівчиня.

Причинами виникнення мутизму може стати генетика (вроджена соромʼязливість або тривожний темперамент), або ж травматичні події. Діти можуть відчути, що під час мовчання не так хвилюються, як під час розмови, тому не йдуть на контакт, і з часом ця поведінка стає постійною.

Сором'язливість – не єдина причина, чому діти не хочуть розмовляти / Фото Pixabay

Варто звернути увагу на такі критерії:

  • дитина не говорить лише в конкретних соціальних ситуаціях;
  • порушення тривають понад місяць (тут зважити, чи співпадає з початком шкільного життя та адаптацією);
  • причина мовчання не ховається у незнанні мови або слів.

Селективний мутизм може провокувати супутні тривожні розлади, тому краще негайно звертатися до фахівців. Також батькам потрібно пояснити близьким, що відбувається, та записати дитину на когнітивно--поведінкову терапію.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.