Чи псує грудне годування форму грудей або чи є жінки, у яких недостатньо молока: міфи про "гв"
Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться щорічно з 1 по 7 серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я. Цей природний процес оповитий великою кількістю міфів.
Грудне вигодовування – це природний і важливий процес, як для жінки, так і немовляти. Однак, попри його доведені медициною переваги, навколо грудного вигодовування існують численні міфи та помилкові уявлення.
Це цікаво "Байдуже, що скажуть люди": які зірки відкрито годують своїх дітей грудьми
Ці міфи часто призводять до плутанини та непотрібного стресу для молодих матерів. Про те, наскільки правдиві найпоширеніші твердження про "гв", читайте у матеріалі 24 Каналу.
Міф № 1: Грудне вигодовування боляче та незручно
Певний дискомфорт або чутливість є звичайним явищем у перші дні грудного вигодовування, проте це не повинно бути надмірно болісно. Правильне поза мами та малюка має вирішальне значення для комфортного годування. Звернення за допомогою до консультанта з лактації або до групи підтримки грудного вигодовування може надати цінні вказівки як налагодити цей процес.
Міф №2: Суміш = молоко
Грудне молоко унікальним чином створене для задоволення харчових потреб дитини, яка росте. Воно містить необхідні антитіла, ферменти та гормони, які забезпечують захист від інфекцій та хвороб, зміцнюючи здоров’я та імунітет. Молочна суміш може бути підходящою альтернативою за певних обставин, але вона не може відтворити всі переваги грудного молока.
Міф №3: Деякі жінки виробляють недостатньо молока
Більшість жінок (а саме 98%) можуть виробляти достатньо молока, щоб вигодувати своїх дітей. Ключем до підтримки здорового вироблення молока є часте й ефективне прикладання дитини до грудей. Догодовування молочною сумішшю або використання пустушок на перших тижнях може призвести до вироблення малої кількості молока.
Міф №4: Грудне вигодовування псує форму грудей
Вагітність і вікові зміни більше впливають на зміни форми грудей, ніж грудне вигодовування. Тканини та зв’язки грудей природним чином розтягуються під час вагітності, і гормональні зміни можуть вплинути на зовнішній вигляд грудей. Сам процес грудного вигодовування не призводить до обвисання грудей. Носіння підтримуючого бюстгальтера під час вагітності та годування груддю може допомогти мінімізувати дискомфорт і зберегти форму грудей.